Antivirus koji rade bez interneta




















Kada startujete taj program, trojanac je kod Vas. Dalje se desavati to da ce doticni trojanac omoguciti tamo negde nekome pristup Vasem racunaru bez Vaseg znanja, i taj neko ce moci sa Vasim racunarom da radi sta mu je volja, da Vam skida podatke, da ih brise i jos stosta Protiv trojanaca postoji lek. To je Firewall zastitni zid.

Firewall je program koji pravi zastitnu barijeru izmedju racunara i interneta. On kontrolise sav saobracaj ulaz, izlaz koji se odvija izmedju racunara i mreze i programiran je tako da reaguje na svaku potecijalnu opasnost po Vas, da prekine vezu, da spreci instaliranje nekog fajla bez Vaseg znanja, da zabrani pristup nepozeljnom gostu. Postoji vise nacina zastite.

Ona bazirana na potpisima ukljucuje otkrivanje i uklanjanje vec poznatih napasti. No, problem je u tome sto kompjuter moze biti zarazen i nekim novim malwareom za koji jos ne postoji potpis. Zbog toga antivirusi cesto koriste metodu heuristike.

Jedna vrsta heuristike se zasniva na generickim potpisima, koji mogu otkriti novi malware ili varijantu onog vec poznatog, tako sto u datoteci traze poznati maliciozni kod, ili njegove manje izmjene. Neki antivirusni softveri mogu predvidjeti djelovanje programa tako sto ce ga pokrenuti u sandboxu, i analizirati ga da provjere izvrsava li kakve potencijalno zlonamjerne radnje. Sandbox je izolirano okruzenje van kojeg program ne moze prodrijeti i u slucaju da je maliciozan, ne moze uraditi stetu stvarnom sistemu.

Bez obzira koliko korisni mogu biti, antivirusi imaju i neke nedostatke. Oni uticu na koristenje sistemskih resursa, zbog cega moze doci do smanjene brzine rada kompjutera pada performansi. Neiskusni korisnici mogu takodje imati problema sa razumevanjem obavestenja i odluka koje im antivirusni softver daje. Neispravna odluka, naime, moze znatno oslabiti sigurnost sistema. Onaj trenutak kada iscupas DSL kabel iz rutera, aktiviras 2-step verification i bacis mobilni u mikrovalnu.

Nema toga hackera koji te moze haxat , osim ciganke pred kucnim vratima koja ti uvali nekakve lonce i poklopce i prejebe te za kn to ti je social enigineering. Nema toga hackera koji te moze haxat , osim ciganke pred kucnim vratima koja ti uvali nekakve lonce i poklopce i prejebe te za kn to ti je social eniginering. Cuo si za lopove, offline hakere? Onda slijedi i "social engineering". A trebaju mu lozinke i upad u firmu. Nekome ide to pravvilo ali - do kada?

Ineterna ekipa se pogubila. Evo piva:. Jasno sve? Promijeni Odustani. Prijavi Odustani. Naslov poruke:. Nova poruka. Odgovori Citiraj. I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.

Moj PC.



0コメント

  • 1000 / 1000